Argano aliejus plaukams

Kas yra argano aliejus?

Argano aliejus yra dar vadinamas skystuoju auksu. Jis yra gaminamas iš šviežių argano medžio vaisių branduolių Maroke.

argano aliejus plaukams

Grynas argano aliejus šimtmečius buvo naudojamas maisto ruošimui ir kaip natūrali priemonė sveikatai ir grožiui, įskaitant plaukų slinkimo gydymą. Šiandien argano aliejaus galima rasti daugelyje plaukų ir odos priežiūros produktų sudėtyje.

Yra atliktų tyrimų, kurių rezutatai parodo, kad argano aliejus teikia naudą odai ir plaukams.

Argano aliejaus naudai plaukams

Argano aliejuje gausu riebalų rūgščių ir galingų antioksidantų, tokių kaip vitaminas E, kurie, kaip įrodyta, teikia teigiamą naudą galvos odai ir plaukams.

Drėkina ir kondicionuoja

Argano aliejus dažniausiai naudojamas kaip odos ir plaukų drėkiklis, nes jame gausu riebalų rūgščių, daugiausia oleino ir linolo rūgšties. Įrodyta, kad šie aliejai sutepa plaukų ašį ir padeda plaukams išlaikyti drėgmę.

Argano aliejuje taip pat gausu vitamino E, kuris plaukams ir galvos odai suteikia riebų sluoksnį, kuris gali padėti išvengti sausumo ir sustiprinti blizgesį.

Pagerina galvos odos sveikatą

Argano aliejus turi priešuždegiminių ir antioksidacinių savybių. Tai gali padėti išvengti ar pagerinti odos ligas, įskaitant tas, kurios gali paveikti galvos odą ir sukelti plaukų slinkimą (pvz. psoriazė ar seborėjinis dermatitas).

Mokslinių tyrimų apie argano aliejaus priešgrybelines savybes atlikta nedaug, tačiau yra manoma, kad jis gali padėti gydyti ir pleiskanas. 

Apsaugo nuo neigiamo dažymo ir karščio poveikio

Argano aliejuje esančios vidutinės grandinės riebalų rūgštys turi apsauginį poveikį, kuris gali padėti apsaugoti nuo neigiamo tiesinimo, garbanojimo, džiovinimo ir pan. poveikio.

Tyrimai rodo, kad kiti aliejai, kuriuose gausu linolo, oleino ir palmitino rūgšties, prideda plaukams apsauginį sluoksnį, kuris apsaugo plaukus nuo lūžinėjimo, kai atliekamas plaukų formavimas. Taip pat buvo įrodyta, kad argano aliejus padeda plaukų galiukams likti sveikiems.

Apsaugo nuo saulės

Argano aliejų šimtmečius naudojo Maroko moterys, kad apsaugotų odą nuo saulės pažeidimų. 2013 m. tyrimas nustatė, kad antioksidantas argano aliejuje apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų daromos saulės žalos. Ši nauda taip pat gali būti taikoma plaukams, padedant išvengti džiovinimo ir kitų ultravioletinių spindulių pažeidimų.

Argano aliejus nuo plaukų slinkimo

Nėra tyrimų apie argano aliejų, skirtą specialiai plaukų slinkimui, tačiau įrodyta jo nauda plaukų ir galvos sveikatai gali užkirsti kelią plaukų galiukų lūžinėjimui ir slinkimui. Įrodyta, kad vitaminas E – kurio gausu argano aliejuje – gerina plaukų augimą (2010 m. tyrimas).

Argano aliejuje esantys stiprūs antioksidantai ir maitinamosios riebalų rūgštys padeda išlaikyti plaukų drėkinimą ir apsaugo nuo formavimo ir laisvųjų radikalų daromos žalos. 

Kaip naudoti argano aliejų plaukams

Yra keletas argano aliejaus panaudojimo plaukams būdų.

Argano aliejaus kaukė plaukams

Argano aliejaus kaukę galima pasigaminti patiems. Turint gryną argano aliejų (pure argan oil) galima jį naudoti atskirai arba derinti su kitais maitinančiais ingredientais, tokiais kaip kokosų aliejus ar ricinos aliejus.

 • Rankomis įmasažuokite 8–10 lašų argano aliejaus į plaukus ir galvos odą. Jei reikia, pakoreguokite kiekį pagal plaukų ilgį.
 • Masažuokite plaukus ir galvos odą 10 minučių, užtikrindami, kad plaukai būtų padengti nuo šaknų iki galiukų.
 • Apvyniokite plaukus rankšluosčiu ar dušo kepuraite ir palikite juos per naktį.
 • Ryte išplaukite plaukus ir formuokite įprastai.

Šampūnas

Galima nusipirkti šampūno su argano aliejumi, tačiau taip pat galima tokį šampūną pasidaryti patiems.

 • Į delną įpilkite įprastą šampūno kiekį.
 • Į šampūną įpilkite vieną ar du lašus argano aliejaus ir trinkite rankas, kol jis susimaišys.
 • Užtepkite plaukus ir nuplaukite bei išskalaukite kaip įprasta.
 • Pakartokite kas dvi ar tris dienas.

Nenuplaunamas kondicionierius

Galima praleisti įprastą kondicionierių ir naudoti argano aliejų kaip nenuplaunamą kondicionierių, taip mažinant žalą, daromą formuojant plaukus džiovintuvu, tiesintuvu ar šukomis.

 • Kruopščiai nuplaukite plaukus su įprastu šampūnu.
 • Rankšluosčiu nusausinkite plaukus.
 • Įtrinkite du ar tris lašus argano aliejaus į rankas ir užtepkite ant plaukų.
 • Džiovinkite ir formuokite plaukus kaip įprasta.
 • Darykite tai vieną ar du kartus per savaitę.

Formavimo priemonė

Argano aliejų galima naudoti formuojant šukuosenas, tiesinant plaukus ar formuojant garbanas. Tai taip pat gali apsaugoti plaukus nuo karščio poveikio.

 • Į delną išspauskite vieną ar du lašus argano aliejaus ir patrinkite rankas.
 • Lengvai tepkite ant savo švarių, sausų plaukų, nemasažuodami jų į galvos odą.
 • Formuokite kaip įprasta.

Geriausias argano aliejus plaukams

Pagrindinis dalykas – turi būti naudojamas geros kokybės grynas argano aliejus.

Pirkdami argano aliejų plaukams, įsitikinkite, kad jis:

 • 100 procentų grynas ekologiškas argano aliejus be jokių kitų ingredientų;
 • Paženklintas, kaip tinkamas kosmetikos reikmėms;
 • Parduodamas tamsios spalvos stikliniame buteliuke.

Grynas argano aliejus, skirtas naudoti kosmetikoje, neturi jokio kvapo. Kulinarinis argano aliejus kvepia riešutais, o prastos kokybės argano aliejus gali turėti stiprų nemalonų kvapą.

Argano aliejus turėtų būti parduodamas ir laikomas tamsios spalvos stikliniame buteliuke, kad išlaikytų savo gerąsias savybes.

Pabaigai

Taigi, argano aliejus gali drėkinti plaukus ir galvos odą bei apsaugoti plaukus nuo kasdienio neigiamo poveikio. Argano aliejus, sumažindamas plaukų galiukų lūžinėjimą bei išlaikydamas sveiką galvos odą, gali padėti išvengti plaukų slinkimo storesniems, pilnesniems plaukams.

Prekės su argano aliejumi:

Laukiame Jūsų komentarų

KOMENTUOTI

Enable registration in settings - general
Compare items
 • Total (0)
Compare