Čemeryčių vanduo

Čemeryčių vanduo

Čemeryčių vanduo – tai Čemerių (veratrum) šakniastiebių ir šaknų tinktūra.

Čemeryčių vanduo angliškai – Hellebore Water (Aqua Veratri). Užsienyje jo nusipirkti nelabai yra, čia labiau lietuvių ar slavų senovės liaudies vaistinė priemonė.

Čemeryčių vanduo nuo utėlių

Tai populiari ir efektyvi priemonė galvinėms utėlėms naikinti. Instrukcijose jis pirmiausia ir įvardijamas kaip preparatas odos niežams, blusoms, utėlėms, ir kitokiems odos parazitams išnaikinti.

Čemeryčių vanduo plaukų augimui. Ar čemeryčių vanduo padeda nuo plaukų slinkimo?

Taip, nors daugumai visų pirmiausia kyla asociacija tik apie utėlių naikinimą, bet iš tikrųjų čemeryčių vanduo taip pat yra puiki liaudiška priemonė, kuri pasižymi kraujotaką aktyvinančiu poveikiu, kai plaukų folikulai labiau aprūpinami naudingomis medžiagomis. Naudojant šį natūralų žolelių užpilą galima pasiekti ne prastesnių rezultatų nei su brangesniais cheminiais preparatais.

Čemeryčių vanduo nuo pleiskanų

Taip, šis natūralus žolelių preparatas nuo senovės naudojamas ne tik kaip plaukus tausojanti ir jų augimą skatinanti natūrali priemonė. Čemeryčių vanduo yra geras būdas atsikratyti pleiskanų.

Čemeryčių vanduo plaukams. Kaip naudoti?

Čemeryčių vandenį naudoti yra gana paprasta – tereikia prieš plaunant galvą įmasažuoti šį tirpalą į odą. Tada palikti valandai ar truputį ilgiau ir išplauti šampūnu. Čemeryčių vanduo taip pat gali būti naudojamas kaip naminių plaukų kaukių sudedamąsis komponentas. Šaukštelį žolelių užpilo reikėtų sumaišyti su ricinų ar varnalėšų aliejumi, medumi, ar kiaušinio tryniu.

Išsiplovus tokiu būdu galvą reikėtų leisti plaukams išdžiūti natūraliai, nenaudoti plaukų džiovintuvo, tiesintuvo ar žnyplių.

Nebijokite, jei per kelias pirmąsias minutes po įtrinimo, tinktūra truputį degins. Taip ir turi būti, nes jis suteikia anestezinį poveikį. Po 15-20 minučių jau nieko nebesijaus.

Čemeryčių vanduo skirtas naudoti tik išoriniam vartojimui. Jokiais būdais negalima jo gerti, net ir nedidelis kiekis yra nuodingas.

Čemeryčių vanduo. Atsiliepimai

Originalūs tikri atsiliepimai iš FB grupių „Plaukų Priežiūra”, „Plaukų prriežiūra ir priemonės” ir pan:

 • Aš jį sumaišydavau su ricinos aliejum, taip patarė vaistinėj, tai rezultatas mane labai nustebino! Plaukai tokie minkštučiai, švelnučiai, o ir slinkt nustojo.
 • Prieš 30 m kai nebuvo jokių priemonių, buvo tobula. Dabar manau ir geresnių priemonių yra.
 • Mano vaikui kirpėja labai patarė, pas jį kaip lengvas seborėjinis dermatitas, tai reikės pabandyti.
 • Čemeryčių vanduo – labai geras dalykas, ir augimą skatina, ir glotnina, ir galiukams neleidžia šakotis.
 • Aš čemeryčių vandenį susipyliau į purškiamą buteliuką ir išpurškiu galvos odą, gerai įmasažuoju į galvos odą užsidėjusi dušo kepuraitę ir rankšluostį palaikau 2-3val. Ir išsiplaunu galvą 🙂 taip pat jį pilu į namines kaukes po valgomąjį šaukštą, bei pamaišau su ricinos aliejumi.
 • Aš naudojau. Man jutosi iš kart poveikis. Tik aš purškiu ant šaknų po plovimo ant švarių plaukų ir laikau kaip kada pusvalandį ar valandą. Ir tik tada nuskalauju. Pojūtis labai švelnus.
 • Čemeryčių vanduo turi labai daug alkoholio. Per dažnai naudojant ar per ilgai laikant išsausins ir odą, ir plaukus.
 • Kartą į savaitę po plovimo vietoj kaukių ar aliejų ant šaknų dėti laikyti iki valandos jau čia kaip nori ir po to gerai nuplauti galima ir iki ryto laikyti jei norite. Daugiau nei 2 kartus per savaitę negalima. Išdžiūva oda po to.
 • Na, šiokį tokį kvapą jis turi, ir jautresnės uoslės savininkes gali suerzinti, bet po keletos minučių kvapas dingsta. Del jo poveikio plaukams – tikrai pastebėjau teigiamą poveikį jau po pirmų dviejų kartų – plaukai pasidarė glotnesni, pradėjo žvilgėti.
 • O mano čia slaptas vaistas slinkimo…nuo vaikystės atrastas receptas. Šaknis įtrinu prieš kiekvieną galvos plovimą ir pabūnu kokią valandžiukę.
 • Bandžiau pusę metų ir nepadėjo.
 • Tikrai veikia. Kai po gimdymo plaukai smuko kokį pusvalandį ir atrodė, kad iš viso jų neteksiu, tai šis vanduo tikrai išgelbėjo. Panaudojus kurį laiką, pastebėjau, kad plaukai atauginėja.

Čemeryčių vanduo kur pirkti

Čemeryčių vandens įprastai buvo galima nusipirkti Lietuvos vaistinėse, tačiau šiuo metu tiekimas strigęs. Internete žmonės dalijasi nuomonėmis, kad jo dar galima rasti rusiškose vaistinėse.

Laukiame Jūsų komentarų

KOMENTUOTI

Enable registration in settings - general
Compare items
 • Total (0)
Compare