Alijošius plaukams

Alijošius (alavijas) – viena iš universaliausių vaistažolių. Jis turi priešuždegiminių  ir natūralių drėkinančių savybių, kurių pagalba plaukai tampa sveikesni ir stipresni. Alijošius taip pat mažina plaukų slinkimą ir šalina pleiskanas.

Daugelio lietuvių namuose jis auga kaip kambarinė gėlė. Tačiau, kad šį augalą būtų galima naudoti plaukų stiprinimui, alijošius turėtų būti bent trijų metų senumo! Šviežius lapus reikėtų rinktis nuo apatinės ir vidurinės stiebo dalies.

Internete yra labai daug kaukių receptų (su kiaušiniu, alyvuogių aliejumi, citrinų sultimis, kokosų aliejumi ir t.t.), tačiau alijošius ir pats labai veiksmingas, todėl nebūtina vargti su sudėtingomis kaukėmis.

Paprasčiausi alijošiaus panaudojimo būdai plaukams stiprinti:

  • Perpjauti lapą per pusę ir tą minkštimą su šaukštu išgramdyti, tepti šaknis ir visus plaukus. Palaikyti apie 15 min. Išsiplovus galvą, plaukai būna purūs ir neprilipę.
  • Išilgai perpjauti ir tepti į plaukų šaknis. Tepti daug. Aprišti maišeliu ir laikyti apie 1-2 val. Po to išplauti.
  • Alavijų lapus įdėti į šaldytuvą ir palaikyti apie 10 dienų. Tada išspausti sultis ir įmasažuoti į galvos odą, palaikyti 2-3 valandas ir tada išplauti galvą. Ši kaukė labai padeda riebiems plaukams, kurie nebe taip dažnai riebaluojasi, taip pat naikina pleiskanas.
  • Perpjauti lapą, išimti visą turinį ir jį susmulkinti „blenderiu”. Išplautus plaukus ištepti šia kauke ir paskirstyti nuo šaknų iki galiukų. Palaikyti apie 5 minutes ir tada išskalauti.
  • Patepti plaukų galiukus ar šaknis ir nenuplauti.

Video:

1 komentaras
  1. Daug kas sako, kad reikia plačialapio alijošiaus, bet aš naudoju ir tą kur pas mus auga. Tikrai tinka, tiesiog nusipjauni lapelį, perpjauni išilgai ir įtrini į šaknis. Palaikau ant galvos odos apie 30min, po to išskalaujau. Žinoma visa tai darau ant švariai išplautų plaukų.

KOMENTUOTI

Enable registration in settings - general
Compare items
  • Total (0)
Compare